O nas

Four Tapes jest niezależną wytwórnią muzyczną skupiającą się na różnych odmianach eksperymentalnej elektroniki. Taśma jest symbolem nawiązującym do eksperymentów jakie w XX wieku podejmowali muzycy związani z różnymi rodzajami awangardy. Dla nas, ludzi osadzonych w innych realiach, otoczonych inną technologią, jest odwołaniem się do ducha nieskrępowanej bezkompromisowości, przyjemności poszukiwania swojego własnego języka. Korzystamy z innych narzędzi. Taśma nie jest dla nas podstawowym nośnikiem, a jedynie wsparciem. Pozwala na wprowadzanie losowości, eliminuje nienaturalną ciszę pomiędzy kolejnymi linijkami algorytmu. Nieustannie szukamy środków, pozwalających kodować w dźwiękach to, co mamy do powiedzenia.  Nie łudzimy się, że będzie to komunikat aczasowy, będący niezniszczalnym śladem chwili naszego trwania. Z pewnością przeminie – nie oznacza to jednak, że powinniśmy milczeć.

Nasza muzyka dostępna jest we wszystkich portalach streamingowych, w postaci cyfrowej i limitowanych CD (na profilu Bandcamp). Sprzedaż muzyk traktujemy wyłącznie jako formę uznania. Aby jej słuchać nie musisz jej kupować – do dyspozycji masz wspomniany streaming. Jeśli masz ważniejsze wydatki – skup się na nich – nie kupuj naszych płyt. Jeśli uznasz, że chcesz nas wesprzeć – będziemy wdzięczni – dzięki temu możemy się rozwijać. Nie mamy (i nie chcemy mieć) lepszych argumentów na rzecz kupowania naszych płyt.

Koncerty są dla nas równie istotne, jak wydawnictwa. Staramy się wybierać miejsca nieoczywiste, pozwalające na skupienie i zanurzenie w dźwięku. Koncert jest dla nas formą spotkania. Do prezentacji nie potrzebujemy wielkich sal koncertowych oraz tłumów ludzi. Nie inspirujemy do żadnej obiektywności.  Być może nasze koncerty są wyłącznie zbiorem cichych dźwięków – nie oznacza to, że powinniśmy krzyczeć.